Randevu Telefon : 0328 813 50 10
Osmaniye Özel İbn-i Sina Hastanesi

Anestezi

Anestezi, cerrahi işlemlerin yapılabilmesi için gerekli ağrısız ve stressiz ortam sağlamayı hedefleyen bir bilim dalıdır. Başka bir deyişle "deriiin bir nefes aldıktan sonra gelen dünyanın en şahane uykusudur."

         Anesteziyoloji ve Reanimasyon uzmanları altı yıllık tıp eğitimi sonrası beş yıl süren ihtisas eğitimini almak zorundadırlar.

        Modern anestezi yöntemlerinin ve kullanılan ilaçların gelişmesiyle birlikte bunları kullanabilecek anestezi uzmanlarının varlığı anesteziyi çok daha güvenilir ve konforlu hale getirmiştir.

        Anestezi güvenliği en çok korkulan konudur. Olabilecek bütün risklere karşı iyi bir altyapı ve bilgi donanımı gerekmektedir.Hastanın ameliyat öncesi ve sırası ve hatta sonrasında sıkı takip ve gözlem altında bulundurulması ekibimizin en hassas olduğu konuların başında gelmektedir.

        Hasta ile iyi bir iletişim sağlamak, geniş kapsamlı bir fizik muayene, anestezide karşılaşılabilecek pek çok istenmeyen problemlerin oluşmasını engellemektedir. Bazen de öngörülemeyen komplikasyonların gelişebileceği bütün anestezi kitaplarında belirtilmiştir. Bu durumlarda esas olan, hızlı ve doğru karar verip, tam ve zamanında tedaviye başlamaktır.Anestezi ekibinin bilgisi, tecrübe ve soğukkanlılığı çok önemlidir. Ameliyat sırasında anestezi uzmanları hayati fonksiyonlarınızı yakından takip eder ve gerekli bütün  tedavileri uygular.

Uzm. Dr. Emrah SEYHAN

Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı

Osmaniye Özel İbn-i Sina Hastanesi 2017(C) Tüm Hakları Saklıdır.

İletişim Bilgileri

Adres: Mareşal Fevzi Çakmak Mah. 7520 Sokak No:1  MERKEZ / OSMANİYE

Telefon: 0(328) 813 50 10

Telefon : 0 (328) 812 50 10

Fax: +90(328) 812 45 81

E-Posta: [email protected]