Randevu Telefon : 0328 813 50 10
Osmaniye Özel İbn-i Sina Hastanesi

Burun estetiğinde yeni bir devir “Piezo Rinoplasti”

Her alanda olduğu gibi burun estetiğinde de teknolojik aletler gün geçtikçe artmakta. Dünyada da pek çok estetik cerrahın burun ameliyatlarında tercih ettiği ''piezo rinopilasti'' 

hastaya ve hekime büyük bir kolaylık sağladığını göstermekte. 

 

Her doktorun bilgisinin, görgüsünün, vizyonunun, ameliyat tekniğinin, tecrübesinin ve yaklaşım tarzının birbirinden tamamen farklı olduğunu belirten İnanlı, dikkat edilmesi gerekenler arasında;

Doktorun önceki sonraki vakalarının nasıl olduğunu, başarısının nasıl şekillendirdiğini ayrıca hasta ve hekim arasındaki iletişimin kuvvetli olması gerektiğini sıralıyor.

Burun estetiği operasyonu öncesi hastalarına öncesi ve sonrası fotoğrafları gösterdiklerini belirten İnanlı, bu yöntemin hastaların beklentilerini karşılamak açısından önemli olduğunun altını çiziyor. Öncesi sonrası fotoğrafların hastalara karar verme sürecinde daha kolaylık sağladığını ifade ediyor. Bilgisayar programı üzerinden hastayla birlikte en uygun burun tasarımını yaptıklarını açıklayan İnanlı, hastayı dinleme sürecinde ise estetik operasyona eklemek istedikleri noktayı onlardan aldıklarını belirtiyor. Bu yöntem sayesinde hastanın gerçek dışı beklentilerinin önüne geçtiklerini anlatan İnanlı, hasta ile doktor iletişiminin daha sağlıklı bir zemine oturduğunu ifade ediyor.

Burun kemiklerini kırmada “Taş Devri”ne son veren yöntem  “Piezo Rinoplasti”
Tüm dünyada son 2 yıldır popüler olan Piezo Rinoplasti’de kemik kesme işlemi yani Piezo elektrik ve Piezometrik elektrik akımlarıyla burun kemiklerini ayırma işlemlerini uyguladıklarını belirten İnanlı, bu sayede operasyonda istenmeyen kırılma ve kesilmelere olanak vermediklerini anlatıyor.  Mikron seviyesinde titreşimlerle burnun içindeki yumuşak dokulara ve mukozaya zarar vermediklerini açıklayan İnanlı, bu sayede ise hastalarda daha az travma, şişlik ve morluk yaşandığını belirtiyor.

Burun açısından sorunlu bir milletiz!
Ülkemizdeki burun tiplerinin Avrupalı ve Amerikalı burunlardan ırksal olarak farklı olduğunu belirten İnanlı, Türklerin burnunun kemerli, düşük ve cilt yapısının ise daha kalın olduğunu açıklıyor. Ortadoğu ülkelerinin genomlarına baskın olarak sahip olduğumuzu söyleyen İnanlı, burun açısından sorunlu bir millet olduğumuza dikkat çekiyor.

Osmaniye Özel İbn-i Sina Hastanesi 2017(C) Tüm Hakları Saklıdır.

Ana Menü

İletişim Bilgileri

Adres: Mareşal Fevzi Çakmak Mah. 7520 Sokak No:1  MERKEZ / OSMANİYE

Telefon: 0(328) 813 50 10

Telefon : 0 (328) 812 50 10

Fax: +90(328) 812 45 81

E-Posta: [email protected]